Blog

Obraz z fototapety do salonu lub sypialni. Jak zrobić?

kobieta

Obraz wydrukowany na płótnie to doskonała dekoracja do domu. Aby zrobić obraz z fototapety, wystarczy wybrać wzór, a następnie dostosować wymiary do swoich potrzeb, wpisując szerokość i wysokość na stronie. Wygląd obrazu zmienia się wraz z kolorystyką. Oryginalne kolory, obraz czarno-biały lub sepia – dzięki tym opcjom możemy nadać indywidualne cechy wybranemu motywowi.

Obraz z fototapety – wybierz swoją własną historię

Nie ulega wątpliwości, że kolorystyka obrazu to jedna z jego najważniejszych cech. Kolory nie tylko wpływają na nastrój, ale także oddziałują na psychikę i mają znaczenie symboliczne. Równie ważna jak kolor jest dynamika ruchu na obrazie. Może dodawać energii lub uspokajać, w zależności od tego, jaki motyw wybierzemy, taki wpływ będzie miał na nasze samopoczucie. Warto zastanowić się, jakiego oddziaływania oczekujemy od obrazu i pod tym kątem dokonać wyboru.

Fototapeta w obrazie – wyrażanie siebie

Obraz na płótnie z panoramą na piękne, naturalne widoki będzie jak okno otwarte na świat. Zachęca do marzeń o dalekich podróżach lub przywołuje wspomnienia z wakacji. Fototapeta w obrazie może być także podróżą w głąb siebie, zaproszeniem do medytacji, zebraniem myśli i połączeniem z wyższym wymiarem. Malarstwo jest jedną z trzech sztuk romantycznych, wraz z poezją i muzyką odgrywa rolę symboliczną i podkreśla intelektualny wymiar istnienia. Poszukiwanie urzeczywistnienia własnych pragnień, nadziei lub marzeń jest przyjemnym spędzaniem czasu, który pozwoli na lepsze poznanie siebie. Ozdoby na ścianach w mieszkaniu są odzwierciedleniem osobowości gospodarzy. W naszym sklepie z pewnością każdy znajdzie fototapetę lub obraz, który okaże się wspaniałą ozdobą salonu lub sypialni.

Jak zrobić obraz z fototapety?

Możemy dowolnie dobierać kolor, ton i nastrój obrazu. Wybór motywów jest naprawdę szeroki: od obrazów naturalistycznych, widoków, obrazów figuratywnych, abstrakcyjnych, po treści narracyjne, symboliczne czy duchowe. Do tego cała paleta kolorów, wszelkie możliwe kształty, formy i style. Wybieramy wzór, a następnie wpisujemy wysokość oraz szerokość fototapety na obraz i składamy zamówienie ☺

Obraz z fototapety w ramach ze sztukaterii

Sztukateria może być alternatywą dla antyramy lub tradycyjnie oprawionych obrazów. W odpowiednich ramach każde dzieło zyskuje. Oprawa ze sztukaterii jest sposobem na spożytkowanie pozostałości materiałów po remoncie. Choć może się wydawać, że do jej zrobienia  potrzebne są wyjątkowe zdolności, to w rzeczywistości każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Wystarczą listwy lub inny rodzaj sztukaterii (np. listwy przypodłogowe), skrzynka uciosowa, ręczna piła i mocny klej montażowy. Przycinamy listwy do odpowiedniej długości, sklejamy i pozostawiamy na kilka godzin do wyschnięcia na prostej powierzchni – w przeciwnym razie oprawa może się wypaczyć. Montujemy całość i obraz w ramie gotowy!