Blog

Fototapety laminowane – jaki klej do tapet wybrać?

młotek klej

Naklejenie fototapety wydrukowanej na grubym i ciężkim podłożu, wymaga odpowiednio mocnego kleju. Fototapety laminowane ze względu na swój ciężar muszą być montowane na mocny klej. Warto w takim przypadku wybrać klej z wysokowartościowej metylocelulozy z dodatkiem sztucznych żywic. Najwyższa siła klejenia, niezawodność i trwałość na długi czas, gwarancję najwyższej jakości montaż. Lżejsze fototapety, bez laminatu nie wymagają kleju z tak dużą siłą klejenia. Warto wybrać odpowiedni preparat do rodzaju fototapety.

Fototapety laminowane – mocny klej z dużą przyczepnością początkową

Fototapety laminowane możemy montować, używając mieszaniny kleju do tapet z 20% dodatkiem specjalnego extra kleju do wyjątkowo ciężkich tapet lub zwiększonej wilgotności pomieszczeń. Taka mieszanka nadaje się do stosowania na świeżym, oraz na suchym tynku, gwarantując jednocześnie niezawodność i trwałość klejenia.

Dobrej jakości klej do tapet powinien być łatwy i bezpieczny w użyciu do pomieszczeń mieszkalnych, a także bardzo wydajny. Dzięki temu nie będziemy musieli nakładać grubej warstwy na ścianę. Duża przyczepność początkowa jest uzyskiwana dzięki wzbogaceniu składu o wysokowartościową metylocelulozę z dodatkiem specjalnych żywic. Jest to szczególnie ważne w przypadku ciężkiej fototapety. Po przyłożeniu do ściany niepożądane jest, aby fototapeta zsuwała się na dół i zmieniała pozycję. Dobrej jakości klej do fototapety laminowanej powinien mieć zagwarantowaną dużą przyczepność początkową i właśnie na tę cechą warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupów.

Fototapeta na podkładzie papierowym lub flizelinowym

Godny polecenia jest Masterline WALLFIX CONTRACT HEAVY. To profesjonalny, wydajny klej, przeznaczony do montażu wszystkich tapet na podkładzie papierowym i flizelinowym o gramaturze do 550 g/m 2. Charakteryzuje się zwiększoną siłą wiązania początkowego, a także dużą siłą wiązania na mokro i ułatwionym pozycjonowaniem. Zapewnia, że fototapeta będzie profesjonalne zamontowana, czego nie są w stanie zagwarantować inne środki, sprzedawane w postaci granulatu do rozrobienia z wodą. Jest szczególnie polecany do tapet kontraktowych, ciężkich tapet winylowych na podłożach tkanych, tapet z włókna szklanego, a także do tapet tekstylnych. Klej został wyprodukowany na bazie skrobi, z dodatkami uszlachetniającymi oraz środkami grzybobójczymi. Jest gotową do użycia, płynną, bezbarwną i bezwonną pastą. Posiada atest PZH, nadaje się do wszystkich pomieszczeń.

Klej do podklejania brzegów fototapety

Warto zaopatrzyć się także w klej do podklejenia brzegów tapety. Używamy małą ilość preparatu po montażu zasadniczym, do wykończenia powierzchni. Przy pomocy wąskiego pędzla nanosimy klej na niedoklejone brzegi. Na koniec wystarczy docisnąć fototapetę do ściany przy użyciu gumowego wałka. Specjalne preparaty są dostępne są w małych, poręcznych tubkach ułatwiających aplikację.