Odważne wnętrze? Wybierz tapety do sypialni abstrakcje!

Szukasz pomysłu na odświeżenie swojej sypialni? Zależy ci na oryginalnym wnętrzu, jedynym w swoim rodzaju, a do tego z pewną dozą ekstrawagancji? Tapety do sypialni abstrakcje będą świetnym, nietypowym rozwiązaniem. Abstrakcyjne wzory zmienią całkowicie charakter wnętrza, a odpowiednio dobrany wzór wprowadzi cię w dobry nastrój każdego poranka, gdy będziesz się budzić i wstawać by rozpocząć nowy dzień.

Tapety do sypialni – abstrakcje na rozpoczęcie dnia

Sypialnia, zależnie od charakteru jej posiadacza, może ułatwiać zasypianie osobom, które mają problem ze snem, albo pomagać się rozbudzić o poranku wszystkim zaspanym. Tym razem omówimy przede wszystkim drugą sytuację, czyli pomożemy wszystkim śpiochom tak zaplanować wnętrze, aby rano czuli się pobudzeni, radośni i gotowi na nowe wyzwania jakie przyniesie im dzień.

Jakie abstrakcje najlepiej wybrać?

Wybór konkretnej abstrakcji powinien zależeć od kolorystyki, w jakiej utrzymana jest cała sypialnia. Starajmy się nie mieszać styli, by nie popaść w kicz. Do pomieszczeń minimalistycznych będzie pasować niemalże każda tapeta abstrakcyjna, ze względu na kontrast jaki stworzy w stosunku do pozostałych elementów. Większą ostrożność należy zachować we wnętrzach stylizowanych, szczególnie tych, które wcześniej zostały umeblowane w stylu rokoko, renesansowym czy międzywojennym.

Abstrakcje abstrakcjom nierówne, słowo to zawiera w sobie motywy i wzory o zupełnie odmiennych charakterach. Gdy brakuje nam odwagi na bardzo ekstrawaganckie tapety, możemy zdecydować się na delikatne ombre w dwóch, trzech kolorach. Nastolatkom uwielbiającym akcentować swoją niezależność i buntowniczą naturę na pewno spodobają się formy w stylu graffiti, im bardziej nietypowe, tym lepiej. Dużo jednak zależy od tego, czy planujemy pokryć tapetą całe pomieszczenie, czy tylko jedną ścianę. W drugiej sytuacji lepiej się przemóc i wybrać bardziej odważną tapetę, która będzie stanowiła swoisty centralny punkt naszej sypialni.

Popularne kontrasty kolorystyczne, czyli jak zestawia

Sztuka zestawiania ze sobą różnych wzorów i kolorów sprawia problem nie jednemu designerowi wnętrz, dlatego, jeżeli brakuje nam doświadczenia, lepiej zestawiać ze sobą sprawdzone już propozycje. W sypialni na pewno sprawdzi się połączenie spokojnej szarości z energetyczną żółcią (lub, dla mniej odważnych, musztardą albo khaki) lub brązu z granatem (szczególnie, gdy wykorzystamy wiklinowe dekoracje). Stawiając na białą bazę możemy zaś dobrać zupełnie dowolny kolor, który doda charakteru wnętrzu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Show sidebar