Blog

Nadmiar kleju podczas tapetowania. Jak zmyć klej z fototapety?

czyszczenie

Podczas montażu fototapety nadmiar kleju może pojawić się na złączach brytów fototapety. Warto być bardzo ostrożnym i postępować zgodnie z zaleceniami, dotyczącymi przygotowania ścian na wszystkie etapy pracy od oczyszczenia, wygładzenia, gruntowania po nakładanie kleju na ścianę. W przypadku pojawienia się nadmiaru kleju na złączach fototapety należy go całkowicie usunąć, zanim zaschnie. Znacznie łatwiej usunąć resztki kleju na mokro. Są także sprawdzone sposoby, jak zmyć klej z fototapety, który wysechł i wygląda nieestetycznie na obrazie. Resztki kleju inaczej odbijają światło, przez co zwracają uwagę na niedociągnięcia podczas montażu.

Nadmiar kleju z fototapety najłatwiej zmyć na mokro

Bez trudu usuniemy nadmiar mokrego kleju, który wydostał się ze ściany na fototapetę, między łączeniami brytów. Aby zmyć klej, używamy do tego celu wilgotnej szmatki i zdecydowanie nie czekamy, aż preparat wyschnie. Jeśli powierzchnia jest już wysuszona, istnieje kilka sposobów na usunięcie kleju z fototapety. Można spróbować wykorzystać do tego celu wilgotne chusteczki, które skutecznie oczyszczają wszelkie zabrudzenia. Pamiętajmy jednak, aby nie używać chusteczek nasączonych oleistymi substancjami. Jeśli chusteczki nie pomogą, podpowiadamy inne, sprawdzone metody.

Jak zmyć zaschnięty klej z fototapety?

W sprzedaży są kleje do fototapet, które nie pozostawiają plam na złączach. Kupując i używając tego typu preparatów, nie musimy się martwić, jak zmyć klej z fototapety po montażu. Jeżeli mimo to klej pozostał, miejsca na tapecie świecą i różnią się kolorem. Możemy spróbować usunąć je ciepłą wodą, spryskać atomizerem, pozostawić, a następnie wytrzeć do sucha po 15 minutach miękką ściereczką. Na klej, który został wyprodukowany na bazie skrobi, dobrze zmyć roztworem z octu. Plamy z tego rodzaju kleju można usunąć za pomocą octu o zawartości 9%, który sprzyja jej szybkiemu rozpuszczaniu.