Blog

Jaka fototapeta do przedpokoju?

Jaka fototapeta do przedpokoju?

Jeśli zastanawiasz się nad metamorfozą przedpokoju, fototapety mogą okazać się znakomitym odświeżeniem wnętrza. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru i jaka fototapeta będzie trafionym wyborem. Czas ożywić trochę to pomijane pomieszczenie w naszych domach i mieszkaniach, aby witało nas nową energią i efektownymi dekoracjami.

Fototapeta do przedpokoju to znakomity pomysł – w tym pomieszczeniu zwykle nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca i stawiamy na praktyczne rozwiązania, także w temacie dekoracji wnętrz. Tymczasem fototapeta może całkowicie odmienić pomieszczenie, które jest wizytówką naszego domu, i nie zajmie ani kawałka miejsca – w końcu montujemy ją na ścianie, a czasem na suficie. Aby efekt był zadowalający, warto pamiętać o kilku ważnych szczegółach.

Jaka fototapeta do przedpokoju?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana fototapeta. Niektóre, odpowiednio grube rodzaje materiałów (fototapeta flizelinowa lub winylowa) znakomicie radzą sobie z przykrywaniem nierówności, ubytków i innych niedoskonałości na ścianie. Są także wyjątkowo odporne na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia lub rozdarcia. Dzięki temu nie musimy wykonywać dodatkowej pracy, by otrzymać zadowalający efekt. Ważnym aspektem jest również czystość – a okolice drzwi wejściowych czasem bywają wilgotne i ubłocone, zwłaszcza gdy mamy małe dzieci lub zwierzęta domowe. Aby uniknąć problemów, w okolicy drzwi warto stosować fototapety odporne na wilgoć i łatwe do wyczyszczenia zwilżoną ściereczką (np. fototapety winylowe).

Kiedy już zdecydujemy się na materiał fototapety, warto skupić się na doborze motywów dekoracyjnych. Jaka grafika fototapety sprawdzi się w przedpokoju? Modnym wyborem są fototapety z motywami roślinnymi (kwiaty, las) oraz grafiki w stylu glamour. Te dwa tematy przewodnie pojawiają się w różnych odsłonach i podkreślają nowoczesny styl wnętrza. Przełamują także monotonię pomieszczenia, sprawiają, że w przedpokoju „coś się dzieje”, a efektowne dekoracje ścienne odwracają uwagę od nieładu. Warto wybierać jasną kolorystykę, zwłaszcza do niewielkich pomieszczeń, w których ciemne kolory mogą stworzyć przytłaczające wrażenie. 

Warto pamiętać, że fototapeta może pomóc w wydzieleniu stref, co może być cennym rozwiązaniem w przypadku długiego, wąskiego przedpokoju lub dużego pomieszczenia (wówczas kładziemy ją tylko na części ściany), może także optycznie obniżyć sufit w wysokim pomieszczeniu lub optycznie powiększyć wyjątkowo ciasne wnętrze.

Fototapeta do małego przedpokoju i do dużych przestrzeni

Fototapety mogą ozdobić ściany w przedpokoju, sufit, a nawet drzwi szafy – wszystko zależy od potrzeb konkretnego pomieszczenia oraz gustu domowników. Jedno jest pewne: dzięki fototapetom przedpokój lub korytarz mogą stać się zupełnie innym miejscem – piękną wizytówką domu, która właśnie zyskała ciekawą aranżację. Które fototapety okażą się najlepszym wyborem do Twojego przedpokoju? Sprawdź ofertę Studia Druku Atelier i wybierz bezpieczne, ekologiczne fototapety z certyfikatami i atestami do swojego domu.