Blog

Fototapeta flizelinowa – co to jest? Jakie ma właściwości?

Fototapeta flizelinowa – co to jest? Jakie ma właściwości?

Fototapeta flizelinowa to jeden z popularnych rodzajów, chętnie wykorzystywany do dekoracji domów i przestrzeni użytkowych. Jej właściwości docenia każdy, komu zależy na trwałych produktach wysokiej jakości. Fototapeta na flizelinie może stać się główną ozdobą domu lub mieszkania i odmienić Twoje cztery kąty. Sprawdź, jakie właściwości mają fototapety flizelinowe i co je wyróżnia.

Nowoczesne fototapety są wykonywane z różnych materiałów. Znajdziemy wśród nich fototapety winylowe oraz flizelinowe. Rodzaj fototapety warto wybierać zgodnie z przeznaczeniem i kierować się jego właściwościami. Wówczas wybierzemy produkt, który dopasuje się do wnętrza i wydobędzie z niego najlepsze cechy – doda mu charakteru i podkreśli efektowną aranżację wnętrza. Fototapety flizelinowe zyskują popularność jako znakomite rozwiązanie do większości pomieszczeń w naszych domach, a także w przestrzeniach użytkowych, a to za sprawą swoich właściwości.

Co to jest fototapeta flizelinowa?

Fototapeta flizelinowa jest wykonywana na grubej włókninie poliestrowej. Wyróżnia się gładką, matową powierzchnią o strukturze przypominającej płótno. To jednak tylko jedna z jej zalet – fototapeta flizelinowa zapewnia ścianie odpowiednią wentylację (ściana pod materiałem „oddycha”), jest także dodatkową izolacją termiczną i akustyczną (tłumi odgłosy zza ściany lub z zewnątrz). Dzięki swojej strukturze skutecznie maskuje niedoskonałości ściany, takie jak nierówności, rysy czy ubytki. Jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne, a ewentualne zabrudzenia możemy usunąć przy pomocy wilgotnej gąbki.

Fototapety flizelinowe są proste w montażu – kleimy je bezpośrednio na ścianę posmarowaną klejem, a materiał, z którego jest wykonana fototapeta, nie odkształca się ani nie kurczy pod wpływem kleju, dzięki czemu nawet osoby bez doświadczenia poradzą sobie z montażem. Możemy kleić fototapetę tego typu do płyt kartonowo-gipsowych, tynków betonowych oraz dekoracyjnych. Co ważne, demontaż nie pozostawia śladów na ścianie.

Fototapeta flizelinowa sprawdzi się w różnych wnętrzach – w korytarzu, salonie, sypialni, pokoju dziecięcym lub młodzieżowym, a także w przestrzeni użytkowej (np. w restauracji, sali konferencyjnej, biurze). Do każdego z tych miejsc wniesie nową wartość: efektowne zagospodarowanie przestrzeni, optyczne powiększenie wnętrza, skuteczne podzielenie przestrzeni na strefy oraz niepowtarzalne wrażenia wizualne.

Czy tapeta na flizelinie jest dobra?

Zdecydowanie tak. Wysoka jakość obrazu oraz doskonałe właściwości materiału sprawiają, że fototapety flizelinowe zyskują popularność jako efektowna dekoracja wnętrz. Choć są droższym rozwiązaniem niż inne rodzaje fototapet, to znakomite właściwości flizeliny (np. izolacja akustyczna, łatwość montażu, pokrycie niedoskonałości ściany) wynagradzają wyższe koszty zakupu.

Czy fototapeta na flizelinie oddycha?

Tak, włókno poliestrowe, z którego jest wykonana fototapeta flizelinowa zapewnia wentylację ściany, na której została położona fototapeta oraz regulację wilgoci.

Fototapety flizelinowe od Studio Druku Atelier – ekologiczne i bezpieczne dla zdrowia

Fototapeta flizelinowa to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością – i jest dostępne w naszej ofercie. Przygotowaliśmy dla Państwa fototapety flizelinowe wykonane z bezpiecznych, ekologicznych materiałów – bez PCW, zmiękczaczy, metali ciężkich, formaldehydu oraz włókna szklanego (deklaracja DoP – Declaration of Performance). Powierzchnia fototapety jest wykończona powłoką antyrefleksyjną. Dysponujemy atestami i certyfikatami bezpieczeństwa użytkowania. Wszystko po to, by fototapety, które mają znaleźć się w Państwa domach, były nie tylko piękne, ale również bezpieczne dla zdrowia domowników.