Blog

Fototapeta do kuchni. Jaką wybrać?

Fototapeta do kuchni staje się coraz popularniejszym sposobem na aranżację stylowego wnętrza. Sprawdza się w otwartym aneksie kuchennym, jak również w jadalni, czy klasycznej kuchni. Trwałe, zmywalne fototapety są doskonałą alternatywą dla glazury. Cieszą się powodzeniem w nowych mieszkaniach, dopiero co odebranych w stanie deweloperskim, które chcemy szybko wyposażyć i zamieszkać na swoim.

Mogą także zupełnie odmienić wystrój kuchni, która wymaga odświeżenia, nadać jej nowoczesnego wyglądu i charakteru. Fototapety ścienne są niezwykle oryginalnym dodatkiem – wprowadzają ulubiony klimat do kuchni oraz pasują do każdego wnętrza, zarówno do nowoczesnego, jak i do tradycyjnego.

Winylowa fototapeta do kuchni

Do kuchni ze względu na zwiększoną wilgotność i temperaturę powietrza podczas gotowania i używania piekarnika optymalna wersja materiału do druku fototapety to Walldecor Elegance – tapeta winylowa. W miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia sprawdzi się najlepiej. Natomiast najodporniejsza na częste mycie przy pomocy środków chemicznych jest samoprzylepna fototapeta do kuchni – Walldecor Extreme. W procesie produkcji zostaje ona pokryta specjalnym laminatem, zabezpieczającym grafikę przed działaniem detergentów. Laminat jest doskonałym materiałem zabezpieczającym, który znacznie przedłuża żywotność fototapety i chroni kolory przed blaknięciem.

Obraz na płótnie „Lawenda – Prowansja”
Obraz na płótnie „Lawenda – Prowansja”
Fototapeta „Piwnica z winem”
Fototapeta „Piwnica z winem”

Jaki wzór fototapety do kuchni wybrać?

Nasze fototapety do kuchni wyróżniają się oryginalnymi wzorami, wyjątkowym wyglądem i wyrazistymi kolorami. Wykorzystujemy jedyne w swoim rodzaju grafiki, które zostały stworzone przez artystów. Z fototapetą urządzisz niebanalnie kuchnię, jadalnię, aneks kuchenny, a nawet kuchnię połączoną z salonem. Fototapety o wyrazistych kolorach i z efektem głębi obrazu mogą optycznie powiększyć przestrzeń, a także stworzyć niepowtarzalną atmosferę. Każda jest niezwykle dekoracyjna i w doskonały sposób wypełnią każde wnętrze. Fototapeta do kuchni we wzór tulipanów lub romantycznej łąki pomoże stworzyć przyjemną atmosferę do wspólnych posiłków przy stole. Wprowadza radość i pogodną atmosferę każdego dnia. Już od parzenia pierwszej kawy zyskasz doskonały nastrój!

Stół i krzesła w tle fototapeta do kuchni „Kwiaty Polskie”
Fototapeta do kuchni „Kwiaty Polskie”
fototapeta do kuchni „Kwiaty Polskie”
Fototapeta do kuchni „Kwiaty Polskie”

Fototapeta do kuchni na wymiar

Niezwykle pogodna i przyjazna fototapeta do kuchni „Kwiaty Polne” pomoże stworzyć ciepłe, przytulne wnętrza. Dominują w niej pastelowe barwy, rozproszone światło i kwiatowe akcenty, pozwalające odpocząć od zabieganej codzienności. Świetnie komponuje się z żywą roślinnością, bukietami kwiatów, roślinami doniczkowymi czy uprawianymi w kuchni ziołami. Prezentowana fototapeta do jadalni i kuchni najlepiej prezentuje się  w wersji strukturalnej na podłożu tynku, lnu, lub płótna.

Fototapeta do kuchni „Kwiaty Polne”
Fototapeta do kuchni „Kwiaty Polne”
zabudowa kuchenna w tle fototapeta do kuchni „Kwiaty Polne”
Fototapeta do kuchni „Kwiaty Polne”

Grafikę można idealnie dopasować do wymiarów ściany w kuchni, dzięki usłudze – fototapeta na wymiar. Przed drukiem warto poprosić o wizualizację, jak będzie wyglądał docelowo wybrany wzór fototapety do kuchni w zestawieniu z szafkami i pozostałym wyposażeniem.

Próbki tapet – zawsze trafny wybór

Do każdego zakupu fototapety dołączona jest instrukcja, jak samodzielnie zamontować wydruki. Naklejenie fototapety nie jest skomplikowane i każdy może wykonać to we własnym zakresie. Nie trzeba robić dużego remontu i nie jest także konieczne zatrudnienie ekipy fachowców. Wystarczy przygotować ścianę i jedno wolne popołudnie, aby całkowicie odmienić kuchnię w wysmakowane, nowoczesne wnętrze.

Pomocne w wyborze wzoru mogą być próbki tapet, które są dostępne w cenie 5 zł na naszej stronie. Zachęcamy do zamówienia zestawu wydruków na różnych podłożach. Kolorystyka wydrukowanej tapety może różnić się od obrazu wyświetlanego na ekranie monitora, tabletu, lub telefonu. Wynika to ze specyfiki wyświetlania kolorów i kalibracją urządzeń elektronicznych.  

Fototapeta pole lawendowe
Fototapeta próbka