Blog

12 wizji wykorzystania fototapety w sypialni. Inspiracje gotowe do wdrożenia

12 wizji wykorzystania fototapety w sypialni. Inspiracje gotowe do wdrożenia

Każdego dnia poświęcamy na sen kilka godzin, które stanowią istotny wycinek całej doby. Wartościowa regeneracja odgrywa niebagatelną rolę w życiu zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i na dłuższą metę. To od stopnia wypoczęcia w znaczącym stopniu zależy prawidłowe funkcjonowanie organizmu, uwzględniając prozaiczne kwestie, takie jak samopoczucie kolejnego dnia.

Takie efekty możesz osiągnąć przy pomocy wielu sposobów. Jednym z czynników bez wątpienia jest poziom komfortu panujący w Twojej sypialni. Ten natomiast zależy również od względów natury estetycznej. Przekonaj się, jak może wyglądać fototapeta w sypialni. Inspiracje osadzone w różnorodnej konwencji znajdziesz poniżej.

Przepis na błogi poranek

Kompozycja ukształtowana przy pomocy palety łagodnych barw może okazać się strzałem w dziesiątkę przy aranżowaniu sypialni. Taki dobór kolorów działa kojąco, a zatem wpływa korzystnie na komfort.

Fototapeta do sypialni 1

Fototapeta “Rapsodia”

Przykładem subtelnego podejścia do operowania kolorami jest zastosowanie odcieni pastelowych. Kreują one aurę spokoju i harmonii. Takie akcenty możesz znaleźć chociażby w modelu „Słodki sen”.

Fototapeta do sypialni 2

Fototapeta “Słodki Sen”

Wschód słońca regularnie przyjmuje postać spektaklu, w którym możesz podziwiać bogactwo kolorów. Wśród feerii barw można dostrzec fiolet, który odgrywa główną rolę również w tapecie „Lawendowe noce”.

Fototapeta do sypialni 3

Fototapeta “Lawendowe Noce”

Odrobina mroku

Komfortu nie trzeba szukać w łagodnych barwach. Możesz zwrócić się też w zupełnie odwrotnym kierunku. Zdecydowanie ciemniejszą estetyką może uraczyć Cię fototapeta określana jako „Mowa kwiatów”.

Fototapeta do sypialni 4

Fototapeta “Mowa Kwiatów”

Utrzymywanie mroku w sypialni ma uzasadnienie z praktycznego punktu widzenia. Dopływ światła sprawia, że organizm dostaje sygnał do pobudki. Ograniczenie takich bodźców może zatem korzystnie wpłynąć na jakość Twojego snu.

Fototapeta do sypialni 5

Fototapeta “Industrial City – dark soul”

Możesz też zrezygnować z kompozycji przedstawiających motywy graficzne i wybrać zupełnie inną formułę. Ciekawym rozwiązaniem jest mozaika z trójkątów w trójwymiarowym wydaniu.

Fototapeta do sypialni 6

Fototapeta “Trójkąty”

Warto zwrócić też szczególną uwagę na model „Magic Canna”. Kompozycja utrzymana jest w ciemniejszej tonacji. Niemniej kluczową rolę odgrywają tutaj kontrastujące elementy przyjmujące wyraziste odcienie błękitu, zieleni i różu. Całość wygląda niczym tropikalny las oświetlony blaskiem księżyca w pełni.

Fototapeta do sypialni 7

Fototapeta “Magic Canna” wariant arabica

Niepowtarzalna atmosfera

W poszukiwaniu wymarzonej aranżacji do sypialni warto odwołać się do naturalnych krajobrazów. Ich bogactwo i różnorodność zdaje się nigdy nie zawodzić. Esencję tych atutów znajdziesz w kompozycji „Herbarium”, podejmującej secesyjne podejście do stylu.

Fototapeta do sypialni 8

Fototapeta “Herbarium – burgundowy róż”

Popularne powiedzenie głosi, że przebieg poranka wpływa na to, jak uda Ci się cały dzień. Szanse na powodzenie możesz zwiększyć przez otaczanie się pozytywnymi bodźcami. Takich natomiast należy szukać na tapecie „Drzewo”.

Fototapeta do sypialni 9

Fototapeta “Drzewo”

Dzień budzący się nad lasem iglastym spowitym mgłą to krajobraz przepełniony skandynawskim duchem. Można pośród niego odnaleźć błogi spokój oraz przestrzeń do refleksji.

Fototapeta do sypialni 10

Fototapeta “Cisza – Las we mgle”

Z północnych rubieży Europy szybko przenosimy się na jej przeciwległy kraniec. Model „Sjesta” promieniuje pozytywną energią, która stanowi fundament śródziemnomorskiej tożsamości.

Fototapeta do sypialni 11

Fototapeta “Sjesta”

Doskonałym dopełnieniem Twojej sypialni mogą być również zjawiskowe lilie leniwie dryfujące po tafli stawu. Ich dostojny charakter dodaje elegancji i powabu.

Fototapeta do sypialni 12

Fototapeta “Kwiaty Senne”