Blog

12 pomysłów na fototapety w salonie. Inspiracje gotowe do wykorzystania

12 pomysłów na fototapety w salonie. Inspiracje gotowe do wykorzystania

Salon to miejsce, w którym tętni serce Twojego domu. To tutaj relaksujesz się po wykonaniu swoich obowiązków, a także dzielisz przyjemne momenty z innymi domownikami. Warto zatem zadbać o wystrój, który podkreśli wyjątkową rangę tej przestrzeni. Ze względów praktycznych i estetycznych fototapeta może okazać się korzystniejszym rozwiązaniem niż malowanie. Na korzyść tej opcji przemawia odporność na zabrudzenia, łatwe montowanie oraz mnogość różnorodnych wzorów, które byłyby bardzo trudne do odtworzenia przy pomocy farby. Gdy wstępnie decydujesz się na fototapetę w salonie, inspiracje mogą istotnie pomóc w wykrystalizowaniu się ostatecznej wizji. Zapoznaj się z poniższymi propozycjami.

Ludzie w nieoczywistej formie

Sztuka operuje niezliczoną ilością bodźców estetycznych. Jednym z motywów, który od zawsze inspirował twórców, są oczywiście ludzie. Taka konwencja może stać się również doskonałym nietuzinkowym Twojej aranżacji.

Fototapeta do salonu 1

Fototapeta “Tajemnica Kobieta – Abstrakcja”

Fototapeta do salonu 2

Fototapeta “Równowaga Kobieta – Abstrakcja”

W prezentowanych kreacjach drzemie duch stylu retro. Wprawnie połączono go jednak z nowoczesnymi wpływami. W ten sposób powstał szereg kompozycji o niebanalnej formie.

Fototapeta do salonu 3

Fototapeta “Abstrakcja Madame”

Więcej realizmu

Powyższe propozycje wyrażają wizje artystyczne. Jeśli jednak preferujesz kompozycje z autentycznymi widokami, sięgnij po tapety wykorzystujące fotografie. Ich mocną stroną jest wzorowa ostrość, dzięki której uchwycono każdy detal.

Fototapeta do salonu 4

Fototapeta “Horyzont”

Zdjęcia przedstawiają morski krajobraz w różnorodnej odsłonie. Możesz oglądać żywioł targany różnymi nastrojami. Czasem bywa odrobinę wzburzony i poprzecinany falami, a innym razem wyraża całkowity spokój.

Fototapeta do salonu 5

Fototapeta “Morze – Brzask”

Cały świat na wyciągnięcie ręki

Podróże stanowią sposób na życie dla marzycieli o nieskrępowanej ciekawości i wyobraźni. Często oznacza to dosłowne bujanie w obłokach, gdy obserwujesz otoczenie z perspektywy okna w samolocie.

Fototapeta do salonu 6

Fototapeta “Nad Chmurami”

Nieodłącznym elementem podróżniczej pasji jest wpatrywanie się w mapę i wyszukiwanie celów kolejnych wypraw. Taki dodatek do wystroju Twojego wnętrza stanowiłby nieocenione źródło inspiracji.

Fototapeta do salonu 7

Fototapeta “Grunge”

Oprócz spoglądania na kulę ziemską z góry, można również przyjrzeć się różnym jej zakątkom. Taką perspektywę wyraża chociażby fototapeta nawiązująca do japońskiej estetyki.

Fototapeta do salonu 8

Fototapeta “Shibui”

Do kraju kwitnącej wiśni może zaprowadzić Cię również fototapeta przedstawiająca staw wypełniony karpiami Koi. Te dostojne ryby są nieodłączną częścią tamtejszej kultury.

Fototapeta do salonu 9

Fototapeta “Koi Fish”

Warto również udać się nieco bardziej na południe, gdzie znajdziesz przyrodę w najbardziej majestatycznym i różnorodnym wydaniu. Tapeta z wilgotnym lasem deszczowym tchnie życie w Twoją aranżację.

Fototapeta do salonu 10

Fototapeta “Drzewa Bananowe”

Dżungla urzeka bogactwem barw przez cały rok. Dzięki temu może ona wprowadzić więcej kolorytu do Twojej codzienności, gdy najbardziej tego potrzebujesz podczas miesięcy jesiennych i zimowych.

Fototapeta do salonu 11

Fototapeta “Tajemniczy Las”

Czasem ciągłe spoglądanie na horyzont może utrudnić dostrzeżenie wyjątkowych rzeczy znajdujących się tuż obok. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na skarby polskim natury. O rodzimych atrakcjach skutecznie przypomina tapeta przedstawiająca Dolinę Pięciu Stawów.

Fototapeta do salonu 12

Fototapeta “W Tatrach – Dolina Pięciu Stawów Polskich”