Poszukujesz nowego wystroju do mieszkania? Przejrzyj tapety most

Czasami przychodzi taki dzień, że zaczynamy patrzeć na swoje mieszkanie bardziej krytycznym okiem i poszukujemy możliwości łatwej metamorfozy, najlepiej jeszcze za niewielkie pieniądze. W odpowiedzi na tę potrzebę zdecydowanie możemy polecić tapetowanie. Jeżeli zaś postanowimy nasze ściany obkleić w tapety most, to z pewnością uzyskany efekt zrobi olbrzymie wrażenie nie tylko na nas, ale także na wszystkich odwiedzających nasze lokum.

Tapety most, czyli kawałek miasta w środku mieszkania

Pokrycie ściany ze wzorem mostu będzie odpowiadać wszystkim fanom miejskiej architektury. Wybierać możemy spośród setek wzorów i to zarówno mostów istniejących w rzeczywistości (jak chociażby słynny Golden Gate albo rodzimy Most Rędziński), jak i zupełnie fikcyjnych, będących wytworem wyobraźni grafika-projektanta.

Nic nie stoi również na przeszkodzie abyśmy stworzyli własną fototapetę ze zrobionego przez nas zdjęcia czy narysowanego dzieła. Tego rodzaju tapeta będzie dla nas szczególna, a do tego zyskamy pewność, że nikt poza nami nie ma takiej samej w swoim mieszkaniu.

Czy istnieją przeciwskazania do tapetowania?

W zasadzie – nie, możliwe jednak, że najpierw będziemy mieli zadbać o nasze ściany, zanim pokryjemy je tapetą. O ile tapety uchodzą za świetne rozwiązanie do schowania wszelkich pęknięć, nierówności czy dziur, tak nie jest to do końca prawdą. Oczywiście, możemy po prostu przykryć wszystko warstwą tapety izolacyjnej przez położeniem tej właściwej, przy czym nie jest to rozwiązanie idealne.

Zanim zaczniemy tapetowa

, dobrze byłoby więc zaszpachlować szpary oraz wyrównać nierówności na ścianie za pomocą papieru ściernego. W skrajnych przypadkach, może być konieczne ściągnięcie wierzchniej warstwy farby i zaimpregnowanie całej ściany. Odpadająca farba, na którą zostanie przyklejona tapeta, może zakończyć się odstawaniem od ściany, a nawet odpadaniem tej ostatniej, dlatego zaleca się zdjęcie jej papierem ściernym. W przypadku bardzo małych pęknięć, istnieje możliwość ukrycia ich pod specjalną taśmą, którą można zakupić w dowolnym sklepie z akcesoriami budowlanymi.

Jak uzupełnić wystrój?

O ile sama tapeta ze wzorem mostu stanowi piękną dekorację samą w sobie, tak dobrze jest zaplanować wcześniej kilka dodatków, które dodadzą całemu pomieszczeniu uroku. Wśród fanów miejskiego życia popularne jest wieszanie, na przykład, rejestracji samochodowych z różnych miejsc Stanów Zjednoczonych. Będzie to idealne uzupełnienie, jeżeli nasz wybór padnie na tapetę z jednym z mostów umieszczonych w tym kraju.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Show sidebar